Covid-19’dan haberler: Leicester yerel salgından sonra uzun süreli kilitlenme ile karşı karşıya


Tarafından Clare Wilson
, Jessica Hamzelou
, Adam Vaughan
, Conrad Quilty-Harper
ve Layal Liverpool

İngiltere’de Leicester’deki kilitlenme yeni bir salgının ardından iki hafta daha uzatılabilir.

Getty Images aracılığıyla BEN STANSALL / AFP

29 Haziran saat 17.00 itibariyle en son koronavirüs haberleri

Leicester belediye başkanı, hükümetin salgını ele geçirmesinden hayal kırıklığına uğradı

Koronavirüs vakalarında son zamanlarda görülen bir artıştan sonra, İngiltere’nin Leicester şehri genişletilmiş kilitlemede kalabilirken, İngiltere’nin geri kalanı bu hafta daha sonra kısıtlamalar olduğunu görüyor. Şehrin belediye başkanı Peter Soulsby, hükümetin şehirde bu tür bir önlem alındığını belirten yerel bir kilitlenme önerdiğini söyledi. Soulsby ayrıca hükümetin iletişim eksikliği yüzünden sinirli bölgedeki salgın hakkında. BBC Radio 4’ün Bugünkü programına bu sabah konuşan Soulsby, “Geçen Perşembe nihayet ihtiyacımız olan bazı verileri elde ettik ancak yine de hepsini elde edemiyoruz” dedi. Leicester’deki kilitlenmenin uzatılması en az iki hafta sürecek. Bu arada barlar, barlar, restoranlar ve kuaförler 4 Temmuz’da İngiltere’de yeniden açılacak. Halk Sağlığı İngiltere’den son rakamlar, 23 Haziran’a kadar iki hafta içinde şehirde 866 yeni koronavirüs vakasının doğrulandığını ve Leicester’da virüsün başlangıcından beri pozitif olan 2987 kişinin neredeyse üçte birini oluşturduğunu gösteriyor. pandemi.

İlan

Diğer koronavirüs haberleri

coronavirus Texas yayılması Eyalet valisi Greg Abbott Pazar günü gazetecilere verdiği demeçte, “hızlı ve çok tehlikeli bir dönüş” yaptı. Açıklama, vakaların artması ve hastanelerin bunalmış olabileceği endişeleri nedeniyle ABD çapında kısıtlamalar getirilmesiyle geldi. Teksas’taki barlar geçen hafta tekrar kapandı ve restoranların kapalı oturma kapasitesi yine yüzde 50 ile sınırlıydı. Haziran başından beri, tüm işletmelerin faaliyet göstermesine izin verildi yüzde 50 kapasitedeve restoranların yüzde 75’i. Florida’da, barların alkol servisini durdurmaları emredildi ve Kaliforniya eyaletinde, Los Angeles’taki barlar ve dün diğer altı ilçe tekrar kapatıldı. Yeni haftalık sayı 36 ABD eyaletinde koronavirüs vakaları artıyor, Texas, Florida ve California dahil. Sadece iki ABD eyaleti – Connecticut ve Rhode Island – geçen hafta koronavirüs vakalarında bir önceki haftaya göre düşüş bildirdi.

Çin’in askeri araştırma birimi ve Çinli CanSino Biologics şirketi tarafından ortaklaşa geliştirilen bir koronavirüs aşısı adayı askeri kullanım için onaylı, şirket bugün borsa dosyalama dedi. 25 Haziran’da, Çin Merkez Askeri Komisyonu, ordu tarafından aşı adayının kullanımını bir yıl süreyle onayladı. Ad5-nCov adı verilen aşı adayı, ticari kullanım için onaylanmamıştır. Daha fazla 100 koronavirüs aşısı şu anda geliştiriliyor.

400.000 kişi Çin’in Hebei eyaletinde sıkı yeni kilitlenmePekin’i çevreliyor. Haziran ayının ortasında yeni bir salgın ortaya çıktığı için 300’den fazla kişi Pekin’deki koronavirüs için pozitif test etti.

Yeni Bilimsel dergi yanlış bilgileri hızla işaretlemeyi hedefliyor ve covid-19 hakkında güvenilir araştırmaları vurgulamak. Hızlı Yorumlar: Covid-19, MIT Press tarafından yayınlanan, covid-19 ön baskıları – henüz bağımsız olarak henüz bulunmayan ön bulguların çevrimiçi depoları hakkında incelemeler sağlayacaktır. akran incelemesi.

Koronavirüs ölümleri

Yeni Bilim İnsanı Varsayılan Görüntüsü

Dünya çapında ölüm bilançosu 502.000’i geçti. Teyit edilen davaların sayısı 10,1 milyondan fazla harita ve gösterge tablosu Ancak gerçek vaka sayısı çok daha yüksek olacak.

Yeni Bilim Adamından Koronavirüs Üzerine Son Haberler

Garip koronavirüs semptomları: Covid-19, tükenme, kilo kaybı ve döküntüler dahil olmak üzere uzun süreli semptomlara sahip olabilir. Tüm bunları resmi olarak tanımadığımız sürece, onu yakalamış veya temaslarını izleyebilecek kişileri belirlemek için mücadele edeceğiz.

Koronavirüs hakkında temel bilgiler

Covid-19 nedir?

En kötü belirtiler nelerdir ve covid-19 ne kadar ölümcül?

Coronavirüsü aldığınızı fark etmeden yayıyor olabilirsiniz

Okulların yeniden açılması hakkında kanıtlar ne diyor?

Son araştırmalar gebelikte koronavirüs hakkında ne öneriyor?

Koronavirüs hakkında ne okumak, izlemek ve dinlemek

Covid-19 Gerçek DamaVice’tan bir podcast, gençleri pandemi ile ilgili sorularına cevap verebilecek uzmanlarla eşleştiriyor. Yakın zamanda yayınlanan bir bölümde, İngiltere’deki siyah, Asya ve azınlık etnik kökenlerinden gelen insanların neden orantısız olarak etkilenmiş tarafından covid-19.

Dünyayı Kurtarabilir misiniz? oyuncunun bir şehirde dolaştığı ve sosyal mesafeyi doğru bir şekilde uygulayıp maskeleri toplayarak hayat kurtarmak için puan kazandığı bir coronavirüs sosyal uzaklaştırma oyunudur.

Dünyadaki her ülkede koronavirüs neye benziyor Channel 4 News’ten Afganistan’dan Zimbabve’ye kadar her ülkede günlük hayatın nasıl göründüğünü gösteren 28 dakikalık bir film.

Coronavirus, Açıklamalı on Netflix, devam eden koronavirüs pandemisini, mücadele çabalarını ve zihinsel sağlık ücretini yönetmenin yollarını inceleyen kısa bir belgesel dizisidir.

Koronavirüs: Bir salgın bilimi.: Covid-19’dan ölümün artmasıyla, dünyanın dört bir yanındaki araştırmacıların virüsü anlamak ve gelecekteki salgınları önlemek için ücretsiz çevrimiçi panel tartışmamızda nasıl yarıştığını keşfedin.

Coronavirus İngiltere’nin hayatında bir gün İngiltere vatandaşlarının kilit altında nasıl başa çıktıklarını gösteren 24 saatten fazla yükselen Kanal 4 belgeselidir.

Yeni Bilim Adamı Haftalık covid-19 pandemisindeki en son gelişmeler hakkında güncellemeler ve analizler sunmaktadır. Podcast’imiz dergiden uzman gazetecilerin her hafta başlıkları vurmak için en büyük bilim hikayelerini tartıştığını görüyor – teknoloji ve mekandan sağlık ve çevreye.

Bulaşma Kuralları yeni bulaşıcılık bilimi ve hayatımızı ve davranışlarımızı şekillendirmesinin şaşırtıcı yolları hakkında. Yazar Adam Kucharski, Londra’daki Londra Hijyen ve Tropikal Tıp Okulu’nda bir epidemiyologdur ve kitapta hastalıkların nasıl yayıldığını ve neden durduklarını inceliyor.

Coronavirus yörünge izleyici açıkladıJohn Burn-Murdoch’un Financial Times için bir videosu, koronavirüs vakalarının ve ölümlerinin dünya çapında nasıl büyüdüğünü gösteren günlük grafikleri açıklamak için veri görselleştirmesini kullanıyor.

Bulaşma: BBC Dört Salgını BBC’nin 2017’de simüle ettiği varsayımsal bir pandeminin ilerlemesi hakkında ayık bir belgesel. Bilim gazetecisi ve TV sunucusu Hannah Fry tarafından hazırlanan ve ülkenin bazı en iyi epidemiyologlarının ve matematiksel modelcilerinin desteğiyle yapılan, bugünün covid’iyle çok ilgili -19 salgını.

Önceki güncellemeler

Yeni Bilim İnsanı Varsayılan Görüntüsü

Londra Regent Caddesi’nde iki metre sosyal mesafe işareti

Neil Hall / EPA-EFE / Shutterstock

26 Haziran

İngiltere’de 2 metrelik kuralları rahatlatma planı açıklandı danışmanların kalması gerektiğini söyledikten sadece haftalar sonra

Boris Johnson Salı günü yaptığı açıklamada, insanların ayrılmaları gereken mesafenin 4 Temmuz’dan itibaren İngiltere’de iki metreden en az bir metreye düşürüleceğini söyledi. Ancak şimdi biliyoruz ki İngiltere başbakanının açıklanmasından üç haftadan daha kısa bir süre önce, bilimsel danışmanları hala kuralın rahatlamamasını tavsiye ediyorlardı.

Bugün yayınlanan Acil Durumlar Bilimsel Danışma Grubu’nun 4 Haziran toplantısının tutanakları, grubun “kısa mesafelere kıyasla riskte önemli bir azalma göz önüne alındığında, mümkün olan en az iki metrelik ayrılma konusunda tavsiyelerde bulunmaya devam ettiğini” söyledi. Bilim adamları, bazı yerlerde dükkanlardaki pleksiglas ekranlar gibi hafifletici önlemlerin mümkün olduğunu söyledi. Bu gibi adımlar olmadan, SAGE daha kısa mesafelerde bulaşma riskinin 2 ila 10 kat daha fazla olduğunu tahmin eder.

İngiltere misafirperverliği sektörü, iki metrelik rehberliğin gevşemesi için lobicilik yapan ülkeler arasında yer alıyor ve Johnson, yeni adımın kısmen barların, kafelerin ve restoranların faaliyet göstermesine yardımcı olmak olduğunu kabul etti. Yetkili ayrıca, iki metrelik kuralın gözden geçirilmesinin bilimsel temeli de dahil olmak üzere gözden geçirilmesinin bu hafta Avam Kamarası kütüphanesinde yayınlanacağına söz verdi.

Güney Londra’da halk rahatsızlığı olayları büyük toplantılar yaptıktan ve sıcak hava İngiltere’nin güneyinde kalabalık plajlara yol açtıktan sonra, bu hafta İngiltere’de yeterli sosyal mesafeyle ilgili endişeler ön plana çıktı. Birkaç hafta süren covid-19 iletiminin düşmesinden sonra SAGE, İngiltere’nin covid-19 vaka numaralarının dengelendiğine inanıyor. Bu, hükümetin bilim danışmanlarının kısmen kısıtlamaların azaltılmasına bağlı olduğu düşünülüyor.

Bugün yayınlanan Ulusal İstatistik Ofisi’nden rakamlar, 18-21 Haziran tarihleri ​​arasında, bahçe gibi kişisel bir alanda başkalarıyla buluşan insan sayısının iki katına çıktığını gösteriyor. 15 Haziran’da İngiltere’de zorunlu hale gelen toplu taşıma araçlarında yüz kaplamalarının giyilmesi de kural değişikliğinden önce yüzde 62’den yüzde 86’ya sıçradı.

Diğer koronavirüs haberleri

İngiltere’nin başka yerlerinde, bugünkü istatistikler, virüsün en kötü şekilde etkilenen erkeklerinin inşaat işçileri olduğunu ve diğer “temel mesleklerde” olanlar olduğunu ve bu işlerde 100.000 erkeğe yaklaşık 40 ölüm olduğunu gösteriyor. Kadınlar için en çok etkilenen grup, 100.000 kadın başına yaklaşık 15 ölümle bakım mesleklerinde olanlardı.

İngiltere’nin sağlık ve sosyal bakım komitesinin başkanı Jeremy Hunt bugün Johnson’a yazdı, hükümetin hala 24 saat içinde kaç covid-19 testinin döndüğüne dair yanıtlar vermediğini ve temas izlemenin etkili olması için hayati olduğunu söyledi. .

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Teksas rakamlar artan vaka sayıları gösterdiğinden dün kısıtlamaları gevşetme planlarını duraklatmayı seçti. ABD Hastalık Kontrol Merkezleri gazetecilere, 20 milyon Amerikalı’nın daha önce düşünülenden on kat daha fazla koronavirüs geçirebileceğini tahmin ettiğini söyledi.

Bu arada, Dünya Sağlık Örgütü Cuma günü uluslararası bir salgını sona erdirme çabalarına yardımcı olmak için bir yıl boyunca 31.3 milyar dolarlık yatırım istedi. Planda yüz milyonlarca testin finansmanı ve bir aşının hızlı bir şekilde geliştirilmesi yer alıyor.

Koronavirüs ölümleri

Yeni Bilim İnsanı Varsayılan Görüntüsü

Dünya çapında ölüm bilançosu 490.000’i geçti. Onaylanan davaların sayısı 9,6 milyondan fazla, Johns Hopkins Üniversitesi haritasına ve kontrol paneline göreancak gerçek vaka sayısı çok daha fazla olacaktır.

Yeni Bilim Adamından Koronavirüs Üzerine Son Haberler

Koronavirüs ölümleri nasıl durdurulur: Artık koronavirüsün hem bağışıklık sistemlerimizi hem de kan pıhtılaşmasını bozarak öldürdüğünü biliyoruz. Ancak doktorlar bunu yenmenin ve hayatta kalma oranlarını artırmanın yollarını arıyorlar.

Kalıcı semptomlar: Aşırı yorgunluktan kilo kaybına, uyuşukluğa, nefes alma zorluklarına ve göğüs ağrısına kadar, bazı insanların covid-19 semptomlarını sallamak çok zordur.

Akciğer hasarı: Kovido-19’un neden olduğu akciğer iltihabı ve kan pıhtıları, tedavisi olmayan bazı insanlarda skarlaşmaya ve uzun süreli nefes darlığına ve öksürüğe neden olabilir.

Yeni Bilim İnsanı Varsayılan Görüntüsü

Alman Kızıl Haç’lı bir işçi, yakındaki et paketleme merkezinde bir Covid-19 salgını sonrasında St. Vit köyündeki yerel bir sakinden boğaz temizleme bezi örneği alıyor

Sean Gallup / Getty Images

25 Haziran

WHO, Avrupa’da kolay kilitlenmelerin ardından yükselen coronavirüs vakaları

Avrupa’da yeni koronavirüs vakaları geçtiğimiz hafta aylar içinde ilk kez yükseldi. Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi başkanı Hans Kluge bugün, artışın “çok önemli bir diriliş” yaşayan 11 ülke tarafından yönlendirildiğini söyledi. İşaretlenmezse, bu tür salgınlar “sağlık sistemlerini bir kez daha eşiğine itecektir”.

DSÖ sözcüsü’ne göre, vakalarda kayda değer artış gösteren ülkeler ve bölgeler İsveç, Ermenistan, Moldova Cumhuriyeti, Kuzey Makedonya, Azerbaycan, Kazakistan, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Kırgızistan, Ukrayna ve Kosova’dır.

Kluge, Polonya, Almanya, İspanya ve İsrail’de okullarda, kömür madenlerinde ve gıda üretim ortamlarında salgınlar olduğunu, ancak oradaki yetkililerin hızlı bir şekilde yanıt verdiğini söyledi. Kluge, “Yeni vaka kümelerinin ortaya çıktığı yerlerde, bunlar hızlı ve hedefe yönelik müdahalelerle kontrol edildi” dedi.

Örneğin Almanya, bir mezbahadaki salgının ardından geçen hafta yeni vakaların 300’den 600’e yükseldiğini gördü. Buna karşılık, Guetersloh bölgesi kilitleme koşullarını yeniden tasarladı.

Kluge, “Henüz etkili bir tedavi yok ve henüz etkili bir aşı yok, bu yüzden şikayetçi olmadığımız çok önemli” dedi.

Diğer koronavirüs haberleri

Bazı ABD eyaletleri yeni koronavirüs vakalarının sayısında da artışlar görmüştür. ABD’deki en büyük nüfusa sahip üç eyalet olan California, Florida ve Texas, günde birkaç bin yeni vaka ile artan sayıda covid-19 enfeksiyonu görüyor.

Koronavirüsten iyileşmeyi hızlandıran ilk ilaç, remdesivir, oldu Avrupa Birliği’nde resmi onay için önerilir. Virüs replikasyonunu engelleyerek çalışan ilaç zaten hastanelerde “etiket dışı” olarak kullanılıyor.

On dört doktor ve araştırmacı, geçmişte koronavirüs enfeksiyonu için yapılan antikor testinin bilgisiz olduğunu ve sağlık personelinin zaman kaybı olduğunu söyledi. mektup İngiliz Tıp Dergisi. Yazarlar, İngiltere’deki hastanelere dört hafta önce antikor testi yapmaları söylendi, ancak pozitif bir test sonucu, birinin virüse karşı bağışık olmadığı anlamına gelmediğinden, insanlar hala önerilen güvenlik önlemlerini almak zorunda.

ABD’deki hamile kadınların şiddetli covid-19 geliştirmesi daha olasıdır. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nden yeni rakamlar. Ajans, aynı yaş grubundaki hamile olmayan kadınların yüzde 6’sı ile karşılaştırıldığında, virüsü olan gebe kadınların yüzde 32’sinin hastaneye kaldırıldığını tespit etti.

İngiltere iletişim izleme sistemi Üç hafta önce başladığından beri 100.000 kişi kendini izole edecek. Ancak personel, pozitif test edenlerin dörtte biri ile iletişim kuramadı.

Koronavirüs ölümleri

Yeni Bilim İnsanı Varsayılan Görüntüsü

Dünya çapında ölüm bilançosu 483.000’i geçti. Teyit edilen davaların sayısı 9,4 milyondan fazla harita ve gösterge tablosu Ancak gerçek vaka sayısı çok daha yüksek olacak.

Yeni Bilim İnsanı Varsayılan Görüntüsü

İngiltere sağlık liderleri ülkenin siyasi partilerini birlikte koronavirüsü içerecek şekilde çalışma çağrısında bulundular.

James Veysey / Shutterstock

24 Haziran

İngiltere sağlık liderleri ikinci bir dalganın “gerçek bir riski” olduğu konusunda uyardılar

İngiltere’de ikinci bir koronavirüs enfeksiyonu dalgası “gerçek bir risk” dir ve tüm siyasi partiler ülkenin buna hazır olmasını sağlamak için birlikte çalışmalıdır. sağlık liderleri grubu Kraliyet Hekimler Koleji, Cerrahlar, Aile Hekimliği ve Hemşirelik başkanları ve İngiliz Tabipler Birliği başkanı dahil. İçinde İngiliz Tıp Dergisi’nin web sitesinde yayınlanan İngiltere siyasi partilerinin liderlerine yönelik mektup“Mevcut kanıtlar, yerel alevlenmelerin giderek daha muhtemel olduğunu ve ikinci bir dalganın gerçek bir risk olduğunu göstermektedir. Virüsü içermek için gereken altyapının birçok unsuru devreye alınmaya başlıyor, ancak önemli zorluklar devam ediyor. ”

Mektupta, Birleşik Krallık’ın dört ülkesini de içeren ve “eylem için hızla pratik öneriler üretebilecek” bir “partiler arası komisyon” çağrısında bulunuluyor. Ulusal ve yerel yönetişimin parlamento incelemesi, mal ve hizmet alımı, daha iyi halk sağlığı koordinasyonu ve “siyah, Asya ve azınlık etnik bireyler ve topluluklar üzerinde orantısız yük” de dahil olmak üzere dikkat edilmesi gereken birkaç alanı vurgulamaktadırlar.

Bugün mecliste, İşçi lideri Keir Starmer İngiltere başbakanı Boris Johnson’a sordu NHS Test ve İzleme sisteminin neden İngiltere’de Ulusal İstatistik Ofisi rakamları 33.000 kişinin enfekte olduğunu tahmin ettiğinde sadece 10.000’in üzerinde kişiye ulaşabildi. Johnson, İşçi liderinin numaralarının yanıltıcı olduğunu ve Johnson’ın yorumunu geri almasını isteyen Konuşmacı Lindsay Hoyle’ın müdahalesini sağladığını söyledi.

Diğer koronavirüs haberleri

İngiltere hükümeti R sayısı İngiltere’de 1’in altında, Halk Sağlığı İngiltere’den sızan belgelere göre tarafından görüldü Huffington Post İngiltere. Geçen Perşembe tarihli belge şöyle diyor: [the R number] 1’in üzerinde olmak “ve” [the R number] son zamanlarda tüm bölgelerde yükseldi ve bunun hareketliliğin artması ve hane halkı arasındaki karışımdan kaynaklanacağına inanıyoruz. ”

Avrupa Birliği engellemeyi düşünüyor ABD ziyaretçileri AB ülkelerine seyahat etmekten. Şiddetli koronavirüs salgınları olan ülkelerde “virüsün en aktif olarak dolaştığı yerdeki” insanların, AB diplomatı tarafından alıntılandı CNN. Engellenen ülkelerin listesi ABD, Brezilya, Rusya, Peru, Şili, Panama ve Suudi Arabistan’ı içerebilir.

İnsanlar İskoçya içeride buluşabilecek 10 Temmuz’dan itibaren en fazla iki hane ile birlikte bar ve restoranların 15 Temmuz’dan itibaren yeniden açılmasına izin verilecektir.

Şüpheli veya teyit edilmiş kovido-19 olan anneler, “emzirmenin yararları bulaşma potansiyel risklerinden önemli ölçüde daha ağır bastığından” emzirmeye teşvik edilmelidir. Dünya Sağlık Örgütü’nden bilimsel bilgilendirme.

Koronavirüs ölümleri

Yeni Bilim İnsanı Varsayılan Görüntüsü

Dünya çapında ölüm bilançosu 478.000’i geçti. Teyit edilen davaların sayısı 9,2 milyondan fazla harita ve gösterge tablosu Ancak gerçek vaka sayısı çok daha yüksek olacak.

Yeni Bilim Adamından Koronavirüs Üzerine Son Haberler

İngiltere şehri tüm nüfusu test ediyorSouthampton, kolayca toplanan tükürük ve virüsü tespit etmenin ucuz ve hızlı bir yolunu kullanarak her hafta binlerce insanı koronavirüs için test etmeye başlamak üzeredir.

Publar ve veri koruma: İngiltere publarındaki müşteriler, koronavirüs temas izlemesine yardımcı olmak için girişte kişisel bilgiler vermek zorunda kalacaklar, ancak verilerin nasıl ele alınacağı konusunda endişeler var.

Yeni Bilim İnsanı Varsayılan Görüntüsü

4 Temmuz itibariyle İngiltere’de bar ve restoranların açılmasına izin verilecek

Tinpixels / Getty Images

23 Haziran

İngiliz hükümeti, bilim adamlarından gelen uyarılarla iki metrelik mesafeli kuralı gevşetecek

İngiltere hükümeti mevcut iki metrelik mesafeleme kuralını “bir metrelik artı” İngiltere’de bazı bilim adamlarının uyarıları koronavirüs vakaları kısıtlamaları gevşetmek için çok yüksek kalmaktadır. Yeni rehberlik, diğer bazı kısıtlamaların da hafifletileceği 4 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe girecek.

Başbakan Boris Johnson, bugün daha önce Avam Kamarası’na verdiği demeçte, “İki metreyi birbirinden uzak tutmanın mümkün olduğu yerlerde, insanlar yapmalı” dedi. “Ama olmadığı yerde, insanlara bir metreden daha fazla bir sosyal mesafede olmalarını tavsiye edeceğiz.” Bu, bir metreyi ayrı tutmak, yüz yüze oturmadan kaçınmak gibi diğer önlemleri alırken, giyen yüz kaplamaları Johnson, el dezenfektanı kullanarak açıklamaya devam etti. İşletmeler, koruyucu ekranların kullanılması, ofis düzenlerinin değiştirilmesi ve vardiya kalıplarının değiştirilmesi için teşvik edilecektir. havalandırmayı iyileştir, Örneğin.

Aynı zamanda, İngiltere’de barlar, müzeler, sinemalar, oteller, kamp alanları ve kuaförler de dahil olmak üzere çok sayıda mekânın yeniden açılmasına izin verilecek. Ve iki ayrı hanenin üyelerinin, iç mekanlar da dahil olmak üzere herhangi bir ortamda toplanmasına izin verilecektir.

Duyuru bir gün sonra geldi uyarılar Independent SAGE tarafından yayınlandı – hükümetten bağımsız çalışan bir grup bilim adamı. İç mekanda mesafeyi bir metreye düşürmek, sosyal mesafeyi “etkin bir şekilde sona erdirecek” diyen araştırmacılar, süper yayılan olayların yüzde 97’sinin iç mekanlarda gerçekleştiğine dikkat çekiyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) genel direktörü de bazı ülkeler “vakalarda yükseliş görüyor çünkü toplumlarını ve ekonomilerini yeniden açıyorlar ”.

Diğer koronavirüs haberleri

Mart ayından bu yana İngiltere’de aşırı ölümlerin sayısı Ulusal İstatistik Dairesi’nden alınan veri analizine göre şu anda 65.700 Financial Times. Aşırı ölümler, normalde beklenenden daha fazla ölüm gerçekleştiğinin bir hesaplamasıdır ve herhangi bir nedenden ölümleri içerir.

DSÖ tarafından devam eden bir anket, pandemi nedeniyle birçok ülkede rutin sağlık hizmetlerinin azaldığını göstermektedir. Şimdiye kadar yanıt veren 82 ülkeden, neredeyse dörtte üçü diş ve rehabilitasyon hizmetlerinin kesintiye uğradığını bildirdi, üçte ikisi aşılama programlarında aksamalar ve bulaşıcı olmayan hastalıkların tedavisini bildirirken, DSÖ genel direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus dün bir medya brifingi verdi. Ruh sağlığı hizmetleri, doğum öncesi bakım, kanser teşhisi ve tedavisi ve çocukların hizmetleri de ülkelerin yarısından fazlasında kesintiye uğramıştır.

Suudi Arabistan Hac hacını geri ölçekliyor. Genellikle 2,5 milyon hacı yurt dışından yolculuk yapar. Bu yıl, denizaşırı ziyaretçilere izin verilmeyecek. Toplam katılımcı sayısı yaklaşık 1000 kişi ile sınırlı olacaktır.

Novak Djokovic, dünyanın bir numaralı tenis oyuncusu, koronavirüs için pozitif test etti. Duyuru, Cokoviç’in Sırbistan’da tenis yarışması planlama kararının eleştirisi üzerine geldi. Adria Turu o zamandan beri iptal edildi, ancak Grigor Dimitrov, Borna Coric ve Viktor Troicki dahil olmak üzere diğer oyunculardan önce, hepsi virüs için pozitif test edildi katıldıktan sonra.

Koronavirüs ölümleri

Yeni Bilim İnsanı Varsayılan Görüntüsü

Tdünya çapındaki ölüm bilançosu 472.000’i geçti. Teyit edilen davaların sayısı 9 milyondan fazla harita ve gösterge tablosu Ancak gerçek vaka sayısı çok daha yüksek olacak.

Yeni Bilim Adamından Koronavirüs Üzerine Son Haberler

Yeni Zelanda’nın başarısı: Yeni Zelanda’nın saldırgan koronavirüs yanıtını tasarlayan doktor Michael Baker, başarılı stratejisine neyin ilham verdiğini açıklıyor.

Yeşil covid-19 kurtarma: İngiltere’de bir vatandaşın iklim değişikliği konulu toplantısının yaklaşık beşte biri hükümetin koronavirüs ekonomik iyileşme önlemlerinin ülkenin karbon emisyonlarını net sıfıra indirme hedefine ulaşmasına yardımcı olmasını istiyor.

Yeni Bilim İnsanı Varsayılan Görüntüsü

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Getty Images aracılığıyla FABRICE COFFRINI / AFP

22 Haziran

Küresel liderliğin eksikliği, pandemi ile mücadelede ‘en büyük tehdit’, diyor DSÖ

Pandemi ile mücadelede en büyük tehdit küresel siyasi liderlik eksikliği ve farklı hükümetler arasında birlik, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) genel müdürü Tedros Adhanom Ghebreyesus, bugün Dubai’deki Dünya Hükümeti Zirvesi tarafından düzenlenen sanal bir sağlık forumunda söyledi. “Dünya, ulusal birliğe ve küresel dayanışmaya umutsuz ihtiyaç duyuyor. Salgının siyasallaşması onu daha da kötüleştirdi ”dedi. Ayrıca daha fazla ülkenin “küresel sağlık güvenliğinin ve sosyal ve ekonomik kalkınmanın temeli” olduğunu söyleyen evrensel sağlık hizmetlerini benimsemesini istedi.

Diğer koronavirüs haberleri

ABD başkanı Donald Trump, ABD halk sağlığı yetkililerinden Koronavirüs için “yavaşlama” testi. Oklahoma, Tulsa’da düzenlenen bir kampanya mitinginde konuşan “test, iki ucu keskin bir kılıçtır… bu ölçüde test yaptığınızda, daha fazla vaka bulacaksınız. Ben de halkıma ‘testi yavaşlat’ dedim. ” Beyaz Saray’a kıdemli danışmanlar daha sonra Başkan şakaydı. Johns Hopkins Üniversitesi Sağlık Güvenliği Merkezi direktörü Tom Inglesby, dün Tulsa’daki mitingin “süper dağıtıcı” bir etkinlik olabileceğini söyledi. Salgının başlamasından bu yana ABD’de düzenlenen ilk parti siyasi mitingine 6000’den fazla kişi katıldı.

Dünya Sağlık Örgütü doğrulanmış koronavirüs vakalarında en büyük günlük artış dün dünya çapında. Pazar günü 24 saat içinde 183.020 yeni vaka kaydedildi; bunların çoğu Amerika’da 54.771 ve Brezilya’da 36.617 olmak üzere Amerika’da meydana geldi.

Avrupa’nın en büyük et işleme tesislerinden biri de dahil olmak üzere, Almanya’daki birkaç büyük yerel koronavirüs salgını, ülkenin tahmini R numarasını Cuma günü 1,06 ile 2,88 arasında. 1331 kişi, Gütersloh’daki Tönnies mezbahasında çalışanların yüzde 20’sinden fazlası, koronavirüs için pozitif test etti. Buna karşılık, yetkililer mezbahayı, karantinaya alınan çalışanları ve ailelerini ve yerel bölgedeki okulları kapattı. Robert Koch Enstitüsü başkan yardımcısı Lars Schaade, bir hükümet halk sağlığı ajansı,, “Almanya’daki vaka sayıları genellikle düşük olduğundan, bu yerel salgınların üreme sayısının değeri üzerinde nispeten güçlü bir etkisi vardır.”

İngiltere hükümeti duyurması bekleniyor yarın insanların birbirlerinden en az iki metre uzakta durmalarını gerektiren kuralı gevşetip gevşemeyeceğini ve barların ve restoranların 4 Temmuz’dan itibaren tekrar açılıp açılamayacağını.

Koronavirüs ölümleri

Yeni Bilim İnsanı Varsayılan Görüntüsü

Yeni Bilim Adamından Koronavirüs Üzerine Son Haberler

Koronavirüs testi için ödeme yapmalı mısınız?: Koronavirüse sahip olup olmadığınızı ortaya çıkarabilen birçok antikor testi mevcuttur. Birini ödemeye değer mi?

Yeni Bilim İnsanı Varsayılan Görüntüsü

Getty Images üzerinden TOLGA AKMEN / AFP

19 Haziran

UK koronavirüs uyarı seviyesi dörtten üçe düşürüldü

İngiltere’nin baş tıbbi memurları bugün ülkenin koronavirüs uyarı seviyesi dörde üçe düştü. Uyarı sisteminin bu seviyesi, virüsün genel dolaşımda olmasına karşılık gelir, ancak bazı kısıtlamaları kademeli olarak gevşetmenin mümkün olduğu bir seviyede. Bununla birlikte, uyarı seviyesi dörtte kalsa bile, İngiltere’deki kısıtlamalar Haziran boyunca aşamalı olarak rahatladı – bu, virüsün yüksek veya katlanarak yükselen seviyelerine karşılık geliyor ve sosyal mesafeyi sürdürüyor.

İlk kez, hükümet bugün İngiltere’nin yanı sıra koronavirüs enfeksiyonlarının büyüdüğü günlük oranı yayınladı R sayısıyaklaşık 0,7 ila 0,9 arasında değişmeden kalır. Bir bütün olarak İngiltere için, büyüme oranının yüzde -2 ile yüzde -4 arasında herhangi bir yerde olduğuna inanılmaktadır, yani enfeksiyon sayıları hafifçe azalmaktadır. Bölgesel düzeyde, Londra’da yeni vakaların büyümesi ihtimali vardır. Bununla birlikte, hükümetin bilim danışmanları enfeksiyon sayısındaki büyümenin olası olmadığını düşünüyor.

Diğer koronavirüs haberleri

İngiltere’deki Güney Asya kökenli insanların hastanede covid-19’dan ölme olasılığı beyaz insanlardan yüzde 20 daha fazla ders çalışma 260 hastanedeki hastalar hakkındaki verileri analiz etti. Araştırmaya katılan araştırmacılar, bu farklılığı kısmen daha yüksek diyabet seviyeleri ile açıkladı. BBC.

Çin’in Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), genetik analizin, koronavirüsün başkent Pekin’de yeni bir salgına neden olduğunu ileri sürdüğünü söylüyor muhtemelen Avrupa’dan geldi. Bu haftanın başlarında, CDC direktörü Gao Fu, virüsün Mayıs ayı başında Pekin’de yayıldığını söyledi.

İngiltere’de University College London’daki mikrobiyologlar, koronavirüs prevalansını ölçmek için evcil hayvanların, hayvanların ve vahşi hayvanların yaygın olarak gözetlenmesi çağrısında bulunuyorlar. Virüse hayvan duyarlılığı konusunda sınırlı sayıda çalışma yapılmıştır, Lancet Mikrop Perşembe günü, domuzlar gibi bazı hayvanlarla ilgili çelişkili verilerle.

Koronavirüs ölümleri

Yeni Bilim İnsanı Varsayılan Görüntüsü

Dünya çapında ölüm bilançosu 454.000’i geçti. Teyit edilen davaların sayısı 8,5 milyondan fazla harita ve gösterge tablosu Ancak gerçek vaka sayısı çok daha yüksek olacak.

Yeni Bilim Adamından Koronavirüs Üzerine Son Haberler

Amazon’un yerli topluluklarına tehdit: Peru Amazon’daki yerli toplulukların üyeleri, hastalığın bölgedeki bağlanmamış kabileler de dahil olmak üzere Güney Amerika’daki yerli grupları harap edebileceği endişelerini uyandıran covid-19 ile sözleşme imzaladılar. Birçoğu virüse yakalanırlarsa bütün toplulukların öldürülebileceğinden korkuyor.

Orta yaşlı genç görünümlü beyaz kadın evde İngiltere hükümeti tarafından sağlanan Covid19 ev test kiti ile okuma oturur

18 Haziran

NHS Test ve Trace hala koronavirüs vakalarının yeterli temasına ulaşmıyor

İngiltere hükümetinin İngiltere için iletişim izleme programı insanların sadece yüzde 73’üne ulaştı 4-10 Haziran tarihleri ​​arasında koronavirüs teşhisi konan hükümet rakamları bugün ortaya çıktı. Bu, hükümetin Acil Durumlar Bilimsel Danışma Grubu (SAGE) tarafından üst üste ikinci hafta için önerilen yüzde 80 hedefinin altında kalıyor. Bu süre zarfında koronavirüs için pozitif test yapan 5949 kişiden NHS Testi ve İzi sadece 4366 ile iletişime geçmeyi başardı. Dün, alternatif bir bilim insanı grubu olan Bağımsız SAGE – Yüzde 80’lik hedef şu anda ulaşılması imkansız.

Ayrıca, NHS Test ve Trace ile temasa geçen herkese yeterince hızlı ulaşılamadı. Görüşülen kişilerin sadece yüzde 75’ine hükümetin 24 saatlik hedefi dahilinde ulaşıldı. İnsanların yüzde 8,6’sı yalnızca 72 saat sonra enfekte olmuş bir kişinin virüsü yayması ihtimali yüksektir.

BBC bugün ortaya çıkardı hükümetin covid-19 kişi izleme akıllı telefon uygulaması artık merkezi olmayan sistemi kullanacak Apple ve Google tarafından desteklenir, Wight Adası bulundu hükümetin merkezi sistemi iPhone’ların yalnızca yüzde 4’ünü ve Android telefonların yüzde 75’ini tespit edebiliyordu. Uygulama kıştan önce hazır olmayacak, sorumlu bakana göre onun için.

Diğer koronavirüs haberleri

Pekin, Çin’de 350.000 kişi testi düzenlemek için temasa geçti ve Xinfadi gıda pazarına bağlı yeni bir koronavirüs vakası patlak verdikten sonra şehirde 22 milyon kişi kilitli koşullar altında. Yeni salgın bir ay önce başlamış olabilir Çin’in Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi müdürü Gao Fu, Salı günü düzenlenen bir seminerde, bazı kişilerin semptom yaşamaması nedeniyle ilk düşünceden daha fazla olduğunu söyledi. Pekin’deki yetkililer bugün Çarşamba günü 31’den 21 yeni coronavirüs vakası bildirdi ve yeni salgının toplamını 158 vaka.

İngiltere’de hastaneler ve bakım evleri dışında tahmini olarak 33.000 kişi, 31 Mayıs ile 13 Haziran tarihleri ​​arasında kovid-19’a sahipti. Ulusal İstatistik Ofisi (ONS). Bu, 3 ila 16 Mayıs arasında enfekte olduğu düşünülen 149.000 kişiden daha düşüktür ve İngiltere’de pozitif test eden kişilerin sayısının 26 Nisan’dan bu yana düştüğünü gösteren ONS modellemesi ile tutarlıdır.

Bir American Airlines yolcusu Çarşamba günü uçaktan çıkarıldı bir yüz kaplaması giymeyi reddettikten sonra Havayolunun bu hafta başında uygulamaya konan yeni covid-19 güvenlik politikasına uygun olarak.

Koronavirüs ölümleri

Yeni Bilim İnsanı Varsayılan Görüntüsü

Dünya çapında ölüm bilançosu 449.000’i geçti. Teyit edilen davaların sayısı 8,3 milyondan fazla harita ve gösterge tablosu Ancak gerçek vaka sayısı çok daha yüksek olacak.

Yeni Bilim Adamından Koronavirüs Üzerine Son Haberler

Kaç kişi koronavirüs geçirdi?: İstatistikler dünyadaki şehirlerden ve ülkelerden aldatıyor, ancak rakamlar nüfusun yüzde 1’inden yarısından fazlasına kadar değişiyor. Bu rakamlar nasıl hesaplanır ve kime güvenebiliriz?

Dikkat edilecek virüsler: Birkaç virüs türü, sadece covid-19’a neden olan koronavirüs değil, küresel bir tehdit oluşturabilir.

Dört büyük küresel halk sağlığı tehdidi: Viral pandemics aren’t the only worry: antibiotic resistance, a drop in vaccination and other issues could rapidly put the world’s health in peril.


Click here to see previous daily updates

More on these topics:

.