Zamanda geriye doğru giden paralel bir evren tespit etmiş olabiliriz


Antarktika’daki bir deneyde gözlemlenen garip parçacıklar, her şeyin tersine döndüğü alternatif bir gerçekliğin kanıtı olabilir.

Uzay


8 Nisan 2020

Tarafından Jon Cartwright

Antarktika’da her şey buzul hızında gerçekleşir. Peter Gorham’a sor. Bir seferde bir ay boyunca, meslektaşları ve arkadaşları, uzaydan gelen yüksek enerjili parçacıkların kanıtı için donmuş manzaradan milyonlarca kilometrekarelik bir alanı tarayarak, buzun üstünde yüzen bir anten koleksiyonu taşıyan dev bir balonu izleyeceklerdi.

Deney ilk uçuşundan sonra yere döndüğünde, arka plan gürültüsünün tuhaf parıltısını engelleyecek hiçbir şey yoktu. Bir yıl sonra ikinci uçuştan sonra aynı hikayeydi.

Balon üçüncü kez gökyüzündeyken, araştırmacılar geçmiş verileri tekrar gözden geçirmeye karar verdiler, özellikle de bu sinyaller gürültü olarak reddedildi. Yaptıkları şanslıydı. Daha dikkatli bir şekilde incelendiğinde, bir sinyal yüksek enerjili bir parçacığın imzası gibi görünüyordu. Ama aradıkları bu değildi. Üstelik imkansız görünüyordu. Yukarıdan aşağıya inmek yerine, bu parçacık yerden patlıyordu.

O garip bulgu 2016 yılında yapıldı. O zamandan beri, bilinen fizikten kaynaklanan her türlü öneri şaşırtıcı şaşırtıcı sinyali hesaba kattı ve hepsi reddedildi. Geriye kalan etkileri de şok edici. Bu sinyali açıklamak, bizimkiyle aynı büyük patlamada yaratılmış ve ona paralel olarak var olan topsy-turvy bir evrenin varlığını gerektirir. Bu ayna dünyasında, pozitif negatif, sol sağ ve zaman geriye doğru gidiyor. Antarktika buzundan ortaya çıkan belki de en akıl eritici fikirdir – ama bu doğru olabilir. …

.